صد دروازه
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من

آخرین خبر : پهپاد رزمی «سیمرغ» به نیروی دریایی ارتش ملحق شد


فارس/ آیین رونمایی و الحاق پهپاد رزمی، شناسایی و تاکتیکی سیمرغ با حضور دریادار حبیب الله سیاری در منطقه سوم نبوت نداجا برگزار شد.

آیین رونمایی والحاق پهپاد رزمی، شناسایی و تاکتیکی سیمرغ با حضور امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش و امیر دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در منطقه سوم نبوت نداجا برگزار شد.

پهپاد سیمرغ نمونه دریایی پهپاد شاهد-۱۲۹ است که پیش از این در اختیار نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار داشت و قابلیت اجرای عملیات رزمی بر علیه اهداف زمینی را با استفاده از بمب‌های هوشمند و هدایت دقیق سدید دارد.

نوع مطلب : ارتش ، نظامی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مهدی نصرتی
سه شنبه 19 آذر 1398

تسنیم/ فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: قدرت بازدارندگی هوانیروز بسیار برجسته است و از سوی دیگر در تسلیحات هوشمند نیز وضعیت بسیار مناسبی داریم و سامانه‌های دید در شب نیز سبب شده در هر ساعت که بخواهیم پرواز کنیم.

امیر یوسف قربانی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: شهید کشوری جزو شهدای شاخص و برجسته هوانیروز است و امروز نیز اگر امنیت کشور و جامعه به خطر افتد امثال شهید کشوری‌ها آماده شهادت و جهاد و دفاع از ولایت هستند.

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: هوانیروز نقش بارز و برجسته‌ای در پیروزی انقلاب اسلامی ایران ایفا کرد و زمانی که رژیم پهلوی اعلام کرد که بالگردها باید علیه مردم عملیات صورت دهند مهندسان و فرماندهان هوانیروز بالگردها را زمین‌گیر کردند.

امیر قربانی با اشاره به اینکه خلبانان هوانیروز پیش از انقلاب اسلامی اعلامیه‌های مردمی را به دست امام راحل در نجف می‌رساندند بیان کرد: هوانیروز در دوران دفاع مقدس نیز بسیار فعال بود و این در حالی بود که هواپیماهای دشمن نقاط بی‌دفاع ما را هدف قرار داده بودند و متقابلا هوانیروز ارتش نیز طی عملیات‌هایی، 40 تانک دشمن را نابود کرد.

وی تصریح کرد: در طول دفاع مقدس، 500 هزار ساعت پرواز مفید از سوی هوانیروز صورت گرفت و بیش از 280 نیروی هوانیروز در عملیات‌های مختلف دوران دفاع مقدس شهید شدند و در جریان عملیات مرصاد نیز هوانیروز موفق شد منافقین را نابود کند.

وی با اشاره به خودکفایی هوانیروز ارتش بیان کرد: قدرت بازدارندگی هوانیروز بسیار برجسته است و از سوی دیگر در تسلیحات هوشمند نیز وضعیت بسیار مناسبی داریم و سامانه‌های دید در شب نیز سبب شده در هر ساعت که بخواهیم پرواز کنیم.

امیر قربانی با اشاره به انجام رسالت‌های مردمی و اجتماعی از سوی هوانیروز در کنار اقدامات دفاعی و امنیتی اظهار داشت: در زلزله کرمانشاه و همچنین در سیلاب‌های ابتدای سال حضور هوانیروز کم‌نظیر بود.

فرمانده هوانیروز ارتش با اشاره به راه‌اندازی اورژانس هوایی در 17 استان کشور بیان کرد: مردم از باورهای خود دست نمی‌کشند و پای نظام و انقلاب هستند و نیروهای انقلابی نیز قطعا اجازه نخواهند داد دشمنان کوچک‌ترین طمع و تعرضی به کشور داشته باشند و امروز هوانیروز نیز آماده‌ترین و قدرتمندترین نیرو در نوع خود در خاورمیانه است.

نوع مطلب : ارتش ، نظامی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مهدی نصرتی
شنبه 16 آذر 1398

آخرین خبر : دلایل محبوبیت ارتش از نگاه فرمانده

ایسنا/ فرمانده کل ارتش گفت: جوانانی که با پوشیدن لباس نظامی ارتش، سپاه پاسداران و نیروی انتظامی راه ایثار، دفاع از نظام، دفاع از مردم، فداکاری و شهادت را انتخاب می‌کنند راه متفاوت و پسندیده ای را برگزیدند؛ مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مکرر فرموده‌اند، که این اشخاص برجسته و ممتاز هستند.

امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در جمع دانش پژوهان پنجمین دوره رزم مقدماتی مشترک آموزشگاه های درجه داری ارتش در مرکز آموزش درجه داری جواد الائمه نزاجا (ع) گفت: در دوران انقلاب اسلامی و تحت فرماندهی مقام معظم رهبری(حفظه الله تعالی) در حال انجام وظایف سربازی خود هستیم و برابر فرمایشات معظم له "اگر نیت ‌کنیم همه این وظایف به عبادت تبدیل می شود و این لطف بزرگ خداوند در حق ما نظامیان است".

وی وظایف فرماندهان در امر آموزش به کارکنان جدیدالورد را بسیار مهم خواند و تاکید کرد: وظیفه مهم فرماندهان مراکز آموزشی این است کارکنانی که جذب ارتش می شوند را به عنوان یک نیروی معنویت محور تربیت کنند تا آنها بدانند که وارد یک سازمان انقلابی و معنویت محور شده اند و ارتش سازمانی است که همه محور های فعالیت اش در راه رضای خدا است.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به محبوبیت ارتش در بین مردم تصریح کرد: در قدم اول شهدا ، جانبازان و کسانی که از این کشور دفاع کرده اند محبوبیت را به وجود آورده‌اند و در حال حاضر فداکاری در راه پاسداری و رصد آسمان و مرزهای کشور عزیزمان توسط دلاورمردان ارتش جمهوری اسلامی ایران و همچنین حضور آن‌ها در کنار مردم در حوادثی مثل سیل، زلزله و... از دلایل محبوبیت ارتش در بین مردم است.

امیر سرلشکر موسوی با اشاره به ارزش‌هایی که مردم با توجه به آن ارتش را می‌شناسند گفت: انضباط، سلسله‌مراتب و سلامت کارکنان از ارزش‌های بسیار مهم ارتش است، انضباط ارتش را همه دوست دارند و یکی از دلایل هویت ارتش همین انضباط است، فرماندهی معظم کل قوا فرمودند؛ ارزش‌هایی که ارتش با آن شناخته شده است را نگذارید سست شود.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به دیگر ارزش هایی که باعث محبوبیت ارتش شده است بیان کرد: سلامت کارکنان از نکات مهم ارتش است، سلامت افراد در ارتش و در گزینش بسیار مهم است و به منظور حفظ سلامت کارکنان ارتش، سازمان های نظارتی در این راه همواره در کنار کارکنان بوده این موضوع باعث شده است که کمترین میزان تخلف در بین سازمان های کشور در ارتش رخ دهد .

امیر سرلشکر موسوی در پایان گفت: ما قدردان خون شهیدان، ایثارگران، جانبازان و همچنین قدردان زحمات پیشینیان هستیم و در پیشگاه خداوند بزرگ متعهد می شویم که این امانت را بهتر از پیش حفظ کنیم و به دست شما جوانان بسپاریم.

نوع مطلب : ارتش ، نظامی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مهدی نصرتی
جمعه 15 آذر 1398

آخرین خبر : سورپرایز جدید نیروی دریایی ارتش؛ پهپاد «پلیکان» رونمایی شد


مهر/ ۵ دستاورد دفاعی نیروی دریایی ارتش شامل «پهپاد پلیکان ۲»، «مین دریایی صدف ۲»، «پروژه زیردریایی جاسک ۲»، «سامانه موقعیت‌یاب زمینی سورن» و «بمب هدایت شونده برد بلند بالابان» رونمایی و عملیات ساخت ناو آموزشی لقمان در کارخانه جات نیروی دریایی ارتش در بندر عباس آغاز شد. فرمانده نیروی دریایی ارتش هم از برگزاری رزمایش مشترک دریایی ایران، روسیه و چین در دی ماه سال جاری در اقیانوس هند خبر داد.

صبح امروز (شنبه) با حضور امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش «پهپاد دریاپایه پلیکان ۲» رونمایی شد.

پهپاد دریاپایه پلیکان

پهپاد دریاپایه پلیکان ۲ با توانایی نفوذ در عمق، توانایی ماموریت‌های گشت و شناسایی را دارد.

این پهپاد با استفاده از چهار موتور عمود پرواز و یک موتور پیشران پر قدرت توانایی نشست و برخواست عمودی از روی شناور در حال حرکت را دارد.

پرنده در ابتدا با استفاده از چهار موتور همزمان شده خود که به صورت عمود پرواز است از شناور جدا می‌شود و پس از آن با استفاده از الگوی خودکار طراحی شده در سامانه پرواز خودکار، طی فرآیند محاسبه شده بدون برهم خوردن تعادل و سقوط ناگهانی پرنده وارد فاز کروز یا حرکت افقی می شود. این فرآیند در هنگام برگشت پرواز از ماموریت شناسایی خود و نشستن بر روی کشتی بالعکس اجرا می‌شود.

یکی دیگر از وجوه تمایز این پهپاد، شناوری مثبت و مقاومت آن در برابر نفوذ پذیری در هنگام فرود بر سطح آب است که به این پرونده این امکان را می‌دهد تا در شرایط اضطراری بدون آسیب بر روی آب فرود آمده و بازیافت شود.

عملکرد بی‌بدیل این سامانه بدون سرنشین در انجام عملیات خودکار و در شرایط نامتعارفی که پرنده‌های با سرنشین قادر به انجام ماموریت نباشند و همچنین عدم نیاز آن به تاسیسات و زیرساخت‌های گسترده و پرهزینه جهت بهره برداری، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را بر آن داشت تا از این پرنده در راستای انجام ماموریت‌های محوله خود در یگان‌های شناور و آب‌های دوردست تحت کنترل عملیاتی خود استفاده کند.

پهپاد پلیکان ۲ آزمایشات میدانی HAT و SAT خود را با موفقیت به پایان رسانده است.

مین دریایی صدف ۲ رونمایی شد

ماموریت اصلی مین دریایی صدف۲، انجام عملیات پدافندی علیه شناورهای سطحی و زیر سطحی دشمن است.

این مین، از جمله مین‌های تماسی بوده و در عمق کم و آب‌های عمیق در پایین تر از سطح آب قرار می گیرد.

مین صدف ۲ دارای دو نیمکره آهنی بوده و دارای چهار شاخک بر روی نیم دایره بالایی و موارد ناریه به وزن ۱۲۰ کیلوگرم در نیمکره پایینی است.

حداکثر عمق قابل استفاده مین صدف ۲ در دریا ۱۰۰ متر است ضمن اینکه ماسوره این مین مکانیکی است.

در راستای ارتقای این مین، نسبت به اضافه کردن سنسورهای صوتی و مغناطیسی جهت کاربرد بهتر در مواجهه با شناورهای دشمن اقدامات اولیه آغاز شده است.

پروژه زیردریایی جاسک ۲ رونمایی شد

یکی از پروژه های انجام شده توسط سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران طراحی و ساخت سامانه موشکی زیر سطح به سطح جهت بهره برداری در شناورهای زیرسطحی و زیردریایی‌ها است.

سطح فناوری در این پروژه بسیار بالاست و تنها چند کشور محدود در دنیا این فناوری را در اختیار دارند.

این سلاح ترکیبی از موشک، اژدر و سامانه ارتباطی و کنترل آتش است که در تعامل با یکدیگر قادر به حمله به اهداف سطحی دشمن هستند.

توانایی وارد کردن ضربات پشیمان ساز، وارد کردن دشمن به دور ایستایی، افزایش فشار روانی بر دشمن با همچنین ناامن کردن مناطق دریایی مورد علاقه دشمن، بخشی از قابلیت هایی است که نیروی دریایی با برخورداری از این زیردریایی در اختیار خواهد داشت.

رونمایی از سامانه موقعیت یاب زمینی و دریایی «سورن»

سامانه موقعیت یاب زمینی و دریایی «پروژه سورن» نیز یکی دیگر از سامانه هایی بود که با حضور فرمانده «نداجا» از آن رونمایی شد.

در حال حاضر تمامی سامانه‌های موقعیت‌یاب زمینی و دریایی به منظور تعیین مختصات دقیق خود نیازمند استفاده از ماهواره ها هستند که در فضای بالای جو زمین استقرار دارند. برای تعیین موقعیت شناورهایی که در زیر دریا حرکت می‌کنند، استفاده از این سیستم ها با توجه به اینکه امواج الکترومغناطیس توانایی نفوذ در عمق دریا را ندارند عملاً غیرممکن است.

«آی‌اِن‌اس» یک سامانه کمک ناوبری است که وظیفه موقعیت‌یابی لحظه‌ای زیردریایی را برعهده دارد. این واحد داده‌های مورد نیاز جهت تعیین موقعیت زوایا و همچنین سرعت ها را در سه محور از سنسورهای اینرسی نصب شده در داخل خود جمع آوری کرده و با تجزیه و تحلیل این داده‌ها موقعیت‌های لحظه‌ای وضعیت تعادل و راه یگان را در هر زمان به دست می‌آورد.

پروژه سورن با موضوع طراحی و ساخت واحد آی‌اِن‌اس است که با تکنولوژی روز دنیا ساخته شده و بدون نیاز به جی پی اس موقعیت زیردریایی به همراه وضعیت تعادل آن را با خطای کم ارائه می‌کند.

این سیستم به علت قیمت و تکنولوژی بسیار بالای آن فقط توسط چند کشور بسیار محدود تولید می شود و قبلاً به روی هیچ یک از یگان‌های نداجا نصب نبوده است. از این رو با توجه به نیاز نیروی دریایی به یک سامانه تعیین موقعیت دقیق و همچنین طراحی و ساخت سامانه های پیشرفته به روی یگان‌های زیرسطحی و نیاز این سیستم‌ها به اطلاعات دیجیتال و دقیق یگان خودی، موضوع طی یک طرح تحقیقاتی به انجام رسید.

این پروژه پس از نصب به روی یگان‌های زیرسطحی این قابلیت‌ها را خواهد داشت که زمانی که زیر دریایی در عمق قرار گرفته و هیچ گونه ارتباطی با فضای آزاد ندارد، اولا راه یگان را به طور دقیق ارائه می‌کند، دوما موقعیت زیردریایی را در زیر آب تعیین می‌کند، سوما YAW، PITCH و ROLL زیر دریایی را زیر آب تعیین کند و چهارما اطلاعات مورد نیاز را برای سامانه سلاح ارسال کند.

بمب هدایت شونده برد بلند بالابان رونمایی شد

بمب هدایت شونده برد بلند بالابان یک بمب هوشمند ودارای بال‌های تاشو است.

بمب بالابان جهت افزایش دقت، افزایش برد و همچنین سیستم‌های مبتنی بر INS, GPS, GLONASS است.

عملکرد بمب بالابان بدین صورت است که مختصات نقطه هدف بر روی کامپیوتر پرواز بمب لود می شود و خلبان پس از رسیدن به نقطه رهایی اقدام به رهاسازی بمب می کند و بمبی با بالک‌های کنترلی خود، اصلاح مسیر کرده و به سمت هدف حرکت می‌کند.

دقت اصابت این بمب‌ تا شعاع ۳۰ متر است. بمب بالابان قابلیت حمل توسط پهپاد کرار را دارد و تعداد بال‌های آن دو عدد و بالک‌های آن نیز چهار عدد است.

وزن سرجنگی این بمب ۴۱ کیلوگرم و وزن بمب کامل آن ۱۲۸ کیلوگرم است. نوع ماده سرجنگی این بمب برد بلند H۶ است.

امیر خانزادی: رزمایش دریایی ایران، روسیه و چین برگزار می‌شود

امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش ( نداجا) صبح شنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای این نیرو در جمع خبرنگاران با اشاره به رزمایش مشترک ایران، روسیه و چین اظهار کرد: توافقات و طرح‌ریزی برگزاری این رزمایش طی ماه گذشته با حضور عناصری از نیروهای دریایی 3 کشور انجام شد. این رزمایش در ماه آینده با اقتدار در آب‌های اقیانوس هند برگزار خواهد شد.

وی گفت: هدف از برگزاری این رزمایش دستیابی به امنیت جمعی و کمک به تحکیم امنیت در منطقه شمال اقیانوس هند است که امروز شاهد اتفافاتی از قبیل دزدی دریایی است.

فرمانده نداجا همچنین درباره آخرین وضعیت ناوشکن دماوند با بیان اینکه این ناوشکن تا پایان سال به ناوگان نیروی دریایی ارتش ملحق خواهد شد، خاطرنشان کرد: ناو شکن دماوند الان به آب انداخته شده و تاکنون عملیات تعادل و پایداری آن نیز انجام شده و نصب تجهیزات به سرعت درحال انجام است.

امیر خانزادی با اشاره به آغاز عملیات احیای ناوشکن دماوند از 2 سال قبل، ادامه داد: این ناوشکن که پیشتر طی 12 سال ساخته شده بود، کار ساخت آن در مدت حدود دو سال به اتمام رسیده است و از ویژگی‌های قابل توجهی برخوردار است. اشکالاتی که به لحاظ طراحی متناسب با دریای خزر لازم بود اعمال شود، به طور کامل انجام شده است. الان آبخور شناور به دلیل تغییراتی که در سامانه رانش انجام شده، کاهش پیدا کرده و این بدان معناست که در آب‌های کم عمق‌تر هم می‌تواند حضور یابد.

وی ادامه داد: موتورخانه تغییرات جدی داشته و از یک موتورخانه متمرکز به دو موتورخانه به شکل پراکنده کار را پیش بردیم و این شناور 4 موتور برای سامانه رانش و 4 شافت مستقل در اختیار دارد؛ این سیستم قابلیت مانور بسیار بالایی را در اختیار ناوشکن دماوند قرار می‌دهد و از طرفی رو سازه تغییراتی جدی داشته و متناسب شده با نیازهای روز عملیات در دریا دکل‌ها تغییراتی پیدا کرده و آماده شده برای نصب رادار جدید چشم عقاب که این رادار به نوعی همه رادارهای دیگر را در خود یکپارچه می‌کند و رادارهای دیگر از سطح عرشه جمع آوری می‌شوند. این ناوشکن به شیوه‌ای موشک های عمود پرتاب مجهز خواهد شد.

فرمانده نداجا با اشاره به برگزاری نمایشگاه توانمندی های دفاعی این نیرو خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه تعدادی از محصولاتی که نداجا طی یک سال گذشته به آن‌ها دستیابی پیدا کرده در معرض نمایش عمومی قرار گرفته که از جمله آنها موشک جاسک 2 است؛ این موشک که از طریق زیردریایی از اعماق دریا شلیک می‌شود، کاملا بومی است.

امیر خانزادی با بیان اینکه فناوری ساخت موشک جاسک پیشتر بدست آمده بود، اظهار کرد: آنچه که اهمیت دارد پرتاب موشک از زیردریایی است که امروز محقق شده است. چند مورد آزمایش انجام شده و امروز این موشک در مراحل تولید انبوه قرار گرفته و همه زیردریایی‌های ارتش به این موشک مجهز خواهند شد؛ این موشک دست بلندی را برای نیروی دریایی در زیر سطح ایجاد می‌کند تا بتواند دشمن را در دور دست‌ها مورد هدف قرار دهد و قطعا برای دشمن یک غافل‌گیری جدی است.

وی افزود: جاسک 2 قابلیت نصب بر روی همه زیر سطحی ها را دارد و برد آن در آینده به میران قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین پروژه دیگری را تحت عنوان جاسک3 را که تنوع بیشتری از ظرفیت های موشکی را برای زیر دریایی ها ایجاد میکند، در دست اقدام داریم که به موقع درباره آن صحبت خواهیم کرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش درباره زمان اعزام ناوگروه های ارتش ایران به خلیج مکزیک نیز اظهار کرد: در حال حاصر آمادگی اینکه ناوگروه‌های‌مان در دریاهای آزاد حضور داشته باشند و در اقیانوس های جهان دریانوردی کند و پرچم جمهوری اسلامی ایران را در این آبها به احتزاز درآورند، وجود دارد و از این بابت محدودیتی وجود ندارد. اینکه دریاهای آزاد جهان در اختیار همه ملت‌هاست و آن ها می‌توانند در دریاهای آزاد دریانوردی کنند یک اصل است.

امیر خانزادی گفت: در هر بندری که کشورهای دوست از ما برای بازدید و حضور دعوت کنند، حتما حضور خواهیم یافت و به هیچ عنوان هم مهم نیست چه این بندر در خلیج مکزیک یا فنلاند است، یا در هر نقطه دیگر از آبهای بین المللی قرار دارد.

پروژه ساخت ناو آموزشی نیروی دریایی ارتش آغاز شد

در جریان رونمایی از دستاوردهای سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی دریایی ارتش، عملیات ساخت پروژه لقمان (ناو آموزشی خلیج فارس) با حضور دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش و امیر محمودی معاون اجرایی ارتش به صورت ویدئوکنفرانس آغاز شد.

این پروژه در کارخانجات نیروی دریایی ارتش در بندرعباس ساخته می‌شود.

نوع مطلب : ارتش ، نظامی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مهدی نصرتی
شنبه 9 آذر 1398

آخرین خبر : جزئیات تازه از ساقط کردن پهپاد خارجی در عسلویه

فارس/ معاون عملیات ارتش جمهوری اسلامی ایران جزئیات ساقط کردن پهپاد خارجی در جنوب کشور را تشریح کرد.

امیر دریادار سید محمود موسوی امشب در گفت‌وگو با خبرنگاران در پاسخ به سوالی در رابطه با ساقط کردن یک فروند پهپاد خارجی توسط نیروی پدافند هوایی ارتش در جنوب کشور (عسلویه) اظهار داشت: یک اقدام و تحرکی در بخش جنوبی کشور داشتیم و شاهد بودیم که با هوشیاری سامانه‌های پدافندی جمهوری اسلامی ایران رصد و پاسخ مناسب داده شد.

وی افزود: بقایایی که به دست کارشناسان رسیده در حال ارزیابی و بررسی است و برای اینکه ریشه‌‌یابی کنند که از چه سمتی وارد کشور شده و متعلق به چه کشوری و احیانا چه گروهی بوده است، در دست بررسی است و اطلاعات آن در اختیار سیاستمداران جمهوری اسلامی قطعا قرار خواهد گرفت و تدابیر و تصمیمات لازم لحاظ خواهد شد و به مراجع بین‌المللی هم قطعا اطلاع‌رسانی خواهد شد.

موسوی گفت: فکر می‌کنم همانقدر که دبیر محترم شورای عالی امنیت اطلاع‌رسانی کردند در حال حاضر کفایت می‌کند و اگر صلاح بدانند سیاستمداران ما در آینده به موارد دیگر نیز اشاره خواهند کرد.

نوع مطلب : ارتش ، نظامی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مهدی نصرتی
جمعه 8 آذر 1398

آخرین خبر : خودکفایی نیروی زمینی ارتش در حوزه فناوری پهپاد


ایرنا/ فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه همایش مسئولین مجتمع‌های فرهنگی کوی‌های سازمانی نزاجا گفت: نیروی زمینی ارتش در حوزه فناوری پهپاد به خودکفایی دست یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری در حاشیه همایش مسئولین مجتمع‌های فرهنگی نزاجا که در ستاد این نیرو برگزار شد، اظهار داشت: طرح‌های تحولی عمیقی در نیروی زمینی انجام شد، به این معنا که کلیه یگان‌های نیروی زمینی متناسب با رصدی که از تهدیدات داریم در ماهیت و هویت متحول شدند.

وی بیان کرد: در کنار این تحول بزرگ که در ساختار نیروی زمینی محوری رخ داد، نیازمند این هستیم مستمرا تجهیزات نوین و به روز را که پاسخگوی نیازهای عملیاتی باشد در چرخه دفاعی مورد استفاده قرار دهیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به مولفه تحرک در نیروی زمینی ارتش افزود: امروز محور اصلی نزاجا ارتقا تحرک است، ما یگان‌های واکنش سریع و یگان‌های متحرک هجومی را به وجود آورده‌ایم، که تحرک و چابکی ویژگی ذاتی یگان‌ها است.

نیروی زمینی ارتش در حوزه فناوری پهپاد به خودکفایی دست یافت

حیدری خاطرنشان کرد: در راستای طرح ساختاری نزاجا، یکی از تجهیزات دفاعی و به روز که هم در بعد جمع‌آوری اطلاعات و هم در بعد انجام عملیات‌های مختلف مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، «پهپاد» است که در انواع مختلف با بردهای عملیاتی متفاوت در یگان‌های نیروی سازمان‌دهی شده است و همچنین روز به روز در حال تجهیز و توسعه این یگان‌ها به بهترین و کارآمدترین نوع پهپادها هستیم و در حوزه فناوری پهپاد نیز تقریبا به خودکفایی دست یافته‌ایم.

وی بیان کرد: بهترین مژده به ملت عزیز این است که فناوری تولید و در اختیار گرفتن پهپادهای بومی شده در نیروی زمینی، مربوط به متخصصین داخلی نزاجا است و با قابلیت‌های خوبی که در نیروی انسانی داریم توانسته‌ایم در عرصه تولید و به خدمت‌گیری پهپاد در ابعاد و مقیاس مختلف عملیاتی، به این فناوری دست یابیم، و در سایر تجهیزات به ویژه در حوزه جنگ الکترونیک نیز توانسته‌ایم ظرفیت مطلوبی را در یگان‌های نزاجا ایجاد کنیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به مولفه تحرک در نیروی زمینی ارتش اضافه کرد: امروز محور اصلی نزاجا ارتقا تحرک است ما یگان‌های واکنش سریع و یگان‌های متحرک هجومی را به وجود آورده‌ایم، که تحرک و چابکی ویژگی ذاتی یگان‌ها است.

حیدری تاکید کرد: یگان متحرک هجومی یگانی است که حداکثر قدرت تحرک و تهاجم در آن نهادینه شده و می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن خودش را به منطقه تهدید برساند.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع، نزاجا یک نیروی متحرک هجومی و واکنش سریع است که انشاالله بتواند در مقابل عملیات‌هایی که پیش بیاید پاسخگو باشد و پاسخ دندان‌شکنی به تهدیدات دشمنان اسلام بدهد.

نوع مطلب : ارتش ، نظامی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مهدی نصرتی
دوشنبه 4 آذر 1398

آخرین خبر : امیر صباحی فرد: دشمنان را از کرده خود پشیمان می‌کنیم

مهر/ فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: اگر دشمن خیالی به سرش زد ما در میدان مقابله هم دشمنان را از کرده خود پشیمان می‌کنیم.

امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مرحله نهایی رزمایش مشترک پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت 98، اظهار داشت: همانگونه که در این رزمایش توانستیم با موفقیت به اهداف‌مان دست پیدا کنیم، اگر دشمن هم خیالی به سرش زد ما در میدان مقابله هم دشمنان را از کرده خود پشیمان می‌کنیم.

وی افزود: دشمنان نیز خود می‌دانند که ورودشان به فضای جمهوری اسلامی ایران بر عهده خودشان است اما خروج شان قطعا با آنها نخواهد بود.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با بیان اینکه همانطور که قبل از رزمایش قول داده بودیم توانستیم بر اهداف سخت در نظر گرفته شده در این رزمایش فائق آییم، تصریح کرد: به همه اهداف این رزمایش دست یافتیم و توانستیم هر هدفی که وارد آسمان منطقه رزمایش شد را مقتدرانه منهدم کنیم و اجازه برگشت به آنها ندهیم.

امیر صباحی فرد در پایان گفت: هر هدف و پهپادی که وارد منطقه رزمایش شد، با هوشیاری و آتش سامانه‌های پدافندی، لاشه آن بر روی زمین باقی مانده است.

وی با بیان اینکه اگر دشمن خیالی به سرش زد ما در میدان مقابله هم دشمنان را از کرده خود پشیمان می‌کنیم، افزود: توانستیم هر هدفی که وارد آسمان منطقه رزمایش شد را مقتدرانه منهدم کنیم و اجازه برگشت به آنها ندهیم.

نوع مطلب : ارتش ، نظامی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مهدی نصرتی
شنبه 2 آذر 1398

آخرین خبر : انجام عملیات اسکرامبل برای اولین بار توسط پهپادهای رزمی ارتش

تاریخ انتشار: 98/09/01

خبرآنلاین/ در ادامه رزمایش مشترک پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۹۸ و با حمله گسترده هوا گردهای مهاجم دشمن تمرین اسکرامبل پهپادهای رزمی نیروی پدافند هوایی ارتش برای نخستین بار با موفقیت انجام شد.

به گزارش قرارگاه رسانه‌ای رزمایش مشترک مدافعان آسمان ولایت ۹۸ در این بخش از رزمایش پس از کشف و شناسایی هواگردهای مهاجم دشمن توسط سامانه‌های راداری، اطلاعات و شناسایی و دیده بانی بصری پدافند هوایی، برای نخستین بار عملیات اسکرامبل و رهگیری هواپایه با بهره‌گیری از پهپادهای رزمی نیروی پدافند هوایی ارتش که قابلیت انجام حمله انتحاری به هواگرد مهاجم را دارد، تمرین شد.

استفاده ار پهپاد بومی و بهینه سازی شده کرار برای انجام عملیات رهگیری هوایی نیاز به استفاده از هواپیماهای رهگیر و شکاری با سرنشین را کاهش می‌دهد و باعث صرفه جویی و کاهش خطرپذیری استفاده از هواپیماهای با سرنشین می‌شود.

در این مرحله از رزمایش همچنین عملیات درگیری با هواگردهای بدون سرنشین نیروی متخاصم با استفاده از سامانه های موشکی ارتفاع متوسط انجام شد.

انهدام اهداف در ارتفاع بلند توسط سامانه موشکی تلاش

در مرحله نهایی رزمایش مشترک پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۹۸ اهداف ارتفاع بلند مهاجم با شلیک سامانه بومی تلاش نیروی پدافند هوایی ارتش سرنگون شد.

سامانه پدافندی بومی تلاش با موفقیت اهداف مهاجم واگذار شده توسط شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور را در ارتفاع بلند منهدم کرد.

انجام اقدامات عملیات روانی و پدافند غیرعامل و مردم یاری در منطقه عمومی رزمایش در این مرحله از رزمایش انجام شد.

نوع مطلب : ارتش ، نظامی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مهدی نصرتی
جمعه 1 آذر 1398
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic